Slēpošana

Slēpošana ir pārvietošanās pa sniegu ar slēpēm un šo arodu cilvēki ir piekopuši jau vairākus simtus un pat tūkstošus gadu. Bez slēpēm vai sniega kurpēm, pārvietoties pa sniegu ziemā, ir grūti un likumsakarīgi, ka bija kaut kas jāizdomā, lai šo uzdevumu varētu paveikt pēc iespējas vienkāršāk. Mūsdienās slēpju klāsts ir ļoti plašs un variē no mednieku un distanču slēpēm līdz snovborda dēļiem, slaloma slēpēm un citiem specifiska ziemas inventāra paveidiem.

Izvēloties slēpes, ir jāņem vērā to izmantošanas vieta, intensitāte un budžets. Slēpes var iegādies gan par dažiem eiro, gan par vairākiem simtiem un pat vairākiem tūkstošiem eiro. Cilvēkiem, kas slēpo neregulāri vai ļoti reti izdevīgāk ir slēpes nomāt, nevis pirkt. Izvēloties nomāt, gan jāņem vērā, ka būs jāslēpo ne pārāk tālu no nomas. Iegādājoties slēpes – tā būs investīcija daudziem gadiem un nodrošinās, ka varēsiet slēpot izvēlētā laikā un vietā, protams, pielāgojoties Latvijas mainīgajiem laikapstākļiem.

Slēpošanas apģērbs

Attiecībā uz laikapstākļiem, mēdz teikt, ka nav slikti laikapstākļi, ir tikai nepiemērots apģērbs. Slēpojot ir vajadzīgs apģērbs, kas nodrošina siltumu un reizē pasargā no sasvīšanas radītajiem apsaldēšanās riskiem. Lai, ko teiktu dabīgā apģērba piekritēji, tas tomēr ir būtiski sliktāks nekā jaunie sintetiskie materiāli. Kokvilna un vilna ir silta, taču samirkstot zaudē visas savas pozitīvās īpašības un tiek žāvēta ar ķermeņa siltumu. Moderniem materiāli – goretext, polartec, windtex u.c. nodrošina, ka ķermenis ir silts, bet mitrums tiek izvadīts uz āru. Lai sasniegtu šādu efektu ir jāievēro pareizas ģērbšanās principi, t.i. jāģērbjas kā sīpolam – vairākās kārtās.

Slēpotāji parasti mūsdienās izvēlas sintētisku kreklu, polartec vai tam līdzīga materiāla jaku un vajadzības gadījumā goretex vējaku. Tā kā distancē pārvietošanās notiek salīdzinoši lielā ātrumā, uzsākot kustību ir labi, ja ir sajūta, ka ir mazliet vēsi, taču nekādā gadījumā nedrīkst būt karsti. Pretējā gadījumā, uzsākot slēpot, sviedri līs aumaļām un būtiski palielināsies zaudētā mitruma daudzums.

Atbilstošu slēpošanas apģērbu Latvijā var iegādāties gan speciālos sportam, tūrismam un ceļošanai veltītos veikalos, gan internetā, gan reizēm arī lietotu apģērbu veikalos. Pēdējie gan ir laimes spēle un nevajadzētu cerēt, ka jau pirmajā veikalā atradīsiet, ko sev piemērotu, taču tāda iespēja neapšaubāmi pastāv.

Ja vēlaties slēpot pa kalnu vai pa līdzenu virsmu, ņemiet vērā, ka ziemas sezonā Siguldā darbojas vairākas inventāra nomas. Sporta iespējas Siguldā ir plaši attīstītas un ir lielā mērā paredzētajas daudziem tūkstošiem viesu, kas ierodas no citām Latvijas pilsētām un pat ārvalstīm, lai pavadītu patīkamu nedēļas nogali.

Author: ocs.lv

Sporta fans un entuziasts vienā personā.