Sports siguldā

Sigulda ir viena no skaistākajām Latvijas mazpilsētām un pēdējo 20 gadu laikā to par savu dzīvesvietu izvēlas aizvien vairāk Rīgā strādājošo. Iemesli ir skaidri – skaista daba, Rīgas tuvums, droša vide, attīstīta infrastruktūra. Viens no bonusiem, ko iegūst tie, kas dzīvo Siguldā ir plašas iespējas nodarboties ar dažādiem sporta veidiem. Vieglatlētika, orientēšanās, džudo, komandu sporta veidi (basketbols, futbols, volejbols, hokejs), loka šaušana, kamaniņu sports, skeletons, laivošana, riteņbraukšana un daudzi citi sporta veidi ir pieejami Siguldas novada iedzīvotājiem.

Plašāko atpazīstamību saistībā ar sportu Sigulda ir ieguvusi lielā mērā pateicoties ziemas sporta veidiem – kamaniņbraukšanai un skeletonam, jo tieši Siguldā atrodas bobsleja trase. Izmantojot iegūtās prasmes Siguldas bobsleja trasē, Latvijas sportisti ir spējīgi gūt medaļas gan Eiropas un pasaules līmeņa sacensībās, gan olimpiskajās spējās. Sportistiem, kas paš vēlas sportot ziemā Sigulda asociējas kā vieta, kur iespējams izmantot plašu slēpošanas infrastruktūru – Pilsētas trase, Reiņa trase, Krodes kalns un daudzi citi. Slēpošanas iespējas ir plašas un ļauj katram izvēlēties savām ambīcijām un prasmēm atbilstošu trasi.

Siguldā ir padomāts arī par iespējām nodarboties ar sportu bērniem. Ieguldītais darbs dod rezultātus un skolēni gūst godalgas dažāda līmeņa nacionālās un starptautiskās sacensībās. Latvijas IV olimpiādē Valmierā Siguldu pārstāvēja 62 sportisti, kas ir ļoti ievērojams skaits, ja salīdzinām to ar pārējo Latviju. Viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ Sigulda spēj nodrošināt tik plašu pārstāvniecību Latvijas mēroga sporta spēlēs ir Siguldas sporta skola, kurā var darboties bērni un jaunieši, līdz pat 25 gadu vecumam. Profesionālu treneru vadībā tiek piedāvāts padziļināti apgūt vieglatlētiku, kalnu un distanču slēpošanu, volejbolu, dambreti un badmintonu. Tieši uzsvars uz slēpošanas prasmju attīstību palīdz Siguldai sevi saukt par Latvijas ziemas sporta galvaspilsētu.

Vienīgais, kas Siguldā, līdz šim nav izveidots ir baseins. Tiem, kas vēlas peldēt ir iespēja apmeklēt kādu viesnīcu, kur šāda iespēja ir pieejama vai doties uz baseinu Mālpilī (19 km no Siguldas) vai baseinu Raganā (10 km no Siguldas). Pirmais ir uzcelts pirms dažiem gadiem no jauna un var lepoties ar to, ka tajā apmeklētāju skaits ir ļoti neliels. Cilvēkiem, kas vēlas Siguldā sportot ir iespēja to darīt pilnīgi bez maksas. Skriešana, pastaiga, riteņbraukšanas ir sporta veidi, kas neprasa plašus skaidrojumus.

Cilvēkiem, kas vēlas aktīvāku atpūtu, ar adrenalīnu Sigulda piedāvā vairākus atrakciju parkus – Tarzāns, Mežakaķis. Abos iespējams izbaudīt asākas sajūtas šķēršļu un virvju trasēs. Īpašu rozīnīti piedod Aerodium vēja tunelis, kas ļauj pacelties gaisā vismaz uz dažām sekundēm un izbaudīt brīvo kritienu. Jāpiemin arī iespēja vasaras sezonā brīvdienās nolēkt ar gumiju no vagoniņa pār Gauju. Kopumā Siguldā piedāvā plašas un aizraujošas iespējas atpūsties gan individuāli, gan ar ģimeni. Nodarboties ar sportu var gan pilnīgi par velti (nebūs vajadzīgs sms kredits), gan izlietojot vismaz vairākus desmitus eiro (kalnu slēpošanā). Sigulda piedāvā iespējas visiem, vajag tikai tās izmantot.

Author: ocs.lv

Sporta fans un entuziasts vienā personā.